KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6754207
*
nr 675 4207
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 3 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 28x23
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 19:16:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 13:21:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 675 4207
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 3 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 28x23
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 13:21:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57